+420 603 514 672 krejcir.jirka@seznam.cz

Vynikající tepelně-izolační vlastnosti.

Tepelně izolační vlastnosti – již izolací nosné stěny minerální vatou s doplněním fasádního izolantu, dostává dřevostavba velmi dobrou hodnotu součinitele prostupu tepla. Právě nízké tepelné ztráty a potřeba energie dovolují nasazení poměrně drahého zdroje na vytápění jako je elektřina.

Akustická pohoda

Dřevostavba velmi dobře izoluje veškerý přenos zvuků z exteriéru do interiéru. Stěny jsou tvořeny několika vrstvami materiálů s různou dynamickou tuhostí a výbornými akustickými parametry, které dokonale odhluční venkovní prostředí.

Rychlost výstavby

Víte, že bydlet můžete už za 3 až 4 měsíce? Respektive tolik času potřebujeme na kompletní dokončení domu.

Plynulá výstavba i v zimě

Mimo základovou desku a betonové podlahy se jedná o suchý proces, kterým je možno stavět celý rok. Jakmile dokončíme hrubou stavbu, je možné dům začít vytápět a řemeslné práce provádět i v chladných měsících.

Dům, který vydrží

Máte obavu, že dřevo je příliš křehké a dům ze dřeva nemůže vydržet? Je tomu přesně naopak. Vždyť při výletech do českých hor jistě obdivujete zachovalé dřevěné roubenky, mnohé z nich jsou staré i stovky let. Dřevo je velmi odolný materiál. Celé Benátky stojí na dřevěných pilířích, které doslova drží město nad vodou už 800 let. Neexistuje jiný přírodní materiál, který by měl lepší pevnost a pružnost s přihlédnutím k jeho hmotnosti!

Více prostoru

Větší užitný prostor – srovnáte-li tloušťku nosných stěn s cihelnými domy, zjistíte, že na stejném půdorysu ušetříte několik m2 díky subtilnější dřevěné konstrukci. Například v dvoupodlažním montovaném domu o zastavěné ploše 100 m2, se vykazuje dřevostavba větší obytnou plochou o více než 10 m2, v porovnání s domem postaveným klasickým způsobem, o stejné zastavěné ploše a srovnatelných tepelně technických parametrech. Dá se tedy říci, že u domu o zastavěné ploše 100 m2 má dřevostavba postavená sendvičovým způsobem o jeden pokoj navíc.

Variabilita a flexibilita

Mnozí klienti již při postaveném domě přichází s návrhy na posun příčky, posun dveřního otvoru apod. V případě dřevěné konstrukce je to otázka rychlé korekce a nápravy, tedy žádné bourání příčky apod.

Ekologie

Dřevostavba je šetrná k životnímu prostředí. Tzv. Uhlíková stopa, tedy suma vypuštěných skleníkových plynů při výstavbě dřevostavby je dokonce kladná, protože dřevo ke svému růstu potřebuje CO2 a produkuje naopak kyslík.

Provozní náklady

Nízké akumulační schopnosti dřevostavby – právě v nízké akumulaci stěn spatřujeme výhodu. Jakmile si zapnete topení, je hned teplo. Díky velmi dobrým tepelně-izolačním vlastnostem však místnosti ihned nevychladnou. Náklady na vytápění dřevostaveb jsou podstatně nižší než u ostatních typů domů a to tak výrazně, že ušetříte až desetitisíce korun ročně.

Neváhejte nás kontaktovat, naši specialisté se vám budou rádi věnovat.

Typové rodinné domy

Výhody dřevostaveb

Moderní bungalov svou dispozicí a praktickým uspořádáním patří mezi nejoblíbenější dřevostavby.

Individuální projekty

Výhody dřevostaveb

Vedle výběru z typizovaných projektů domů realizujeme stavby podle jiných projektů a návrhů.

Ostatní stavby

Výhody dřevostaveb

Realizujeme výrobu a montáž jakýchkoli dřevěných přístřešků, krytých stání.

Foukané izolace

Výhody dřevostaveb

Nově vám nabízíme realizaci foukané tepelné a zvukové izolace, šetří přírodní zdroje, energii a životní prostředí.